sobota 21. prosince 2013

Review #05 - Turtle daddy by EMiC

Nedávno jsem byl na modelářské výstavě v Bratislavě, kde jsem zakoupil od společnosti Elite Mini Crew model želvího staříka, kterého sochal kamarád Branislav Lukačovič. Model je v prodeji již delší dobu a je pro tuto společnost bestsellerem. Proto jsem se rozhodl udělat další fotoreporneboli "pohled do krabičky". 
Turtle daddy je zabalen v průhledné plastové krabičce, ve které je velmi dobře vidět obsah, jež ukrývá a navíc je figurka chráněná proti nárazům kouskem molitanu. Přední stranu zdobí boxart od samotného skulptora.

Na první pohled je to velice milá oddechová figurka v měřítku 40 mm, nenáročná na složení, jelikož se skládá z pouhých šesti dílů. Pro snadnější sestavení jsou nohy netradičně odlity spolu s podstavcem, tedy nemůže se stát, že je nalepíte špatně. 
Figurka jako taková je kvalitně odlitá z šedého resinu. Kromě ocasu a levého oka, jsem na staříkovi nenašel žádné velké dělící roviny. Několik bublinek se nachází na spodní části krunýře, ale nejedná se o nic, co by bylo třeba složitě spravovat tmelem. Většina z nich by se měla schovat pod vrstvou primeru a barvy. Na doplňcích jsem nenašel ani chybičku.
Teď již slíbené fotky modelu...


Osobně musím říci, že se mi Turtle daddy velice líbí, nejen po stránce odlitku, ale i originálním stylem, v jakém je sochaný. Rozhodně se jedná o kousek, schopný konkurovat na světovém trhu a to je teprve Elite Mini Crew na začátku.
Závěrem tuto figurku mohu pouze doporučit všem, kteří si chtějí oddychnout od samých válečníků a různých fantasy potvor. Především pak začátečníkům, co si neví rady, s jakou figurkou začít.Zde je odkaz na náhled do další krabičky od tohoto výrobce, o který se, nějaký čas zpátky, podělil brush-brother Dark Tower:

Žádné komentáře:

Okomentovat